FORA MİKRO

Fora Mikro uygulaması, yüzlerce cihazda, milyonlarca stok kartı/hareketi ve cari kartı/hareketi verileriyle bile turbo hızında çalışır.

Mikro'daki verileriniz milyonlarca olsa dahi kullanılan cihaza aktarılır.Senkronizasyonlar saniyeler içinde gerçekleşir.İnternetiniz olmasa da, veriler cihazınızın hafızasına kayıt edildiğinden,sahadaki kullanıcı tüm bilgileri görür ve evrak kayıtlarını yapabilir.Kayıtlar,internet bağlantısı sağlandığında merkeze aktarılır.

Fora Mikro uygulamasında;400'den fazla parametre bulunur,bu sayede kullanıcı hak ve yetkileri geniş seçeneklerle tanımlanabilir.

Fora Mikro uygulamasında; Evrak girişi yapılırken, stok fiyat ve iskonto oranlarının hesaplanması, aynı Mikro'daki sistematik yapıdadır.Carinin satış şartı, iskonto matrisi, tanımlı fiyat listesi, bu bilgiler boş ise ilgili cariye son satış rakamlarına bakarak, stok fiyatı ve iskonto oranını otomatik olarak belirler.Aynı zamanda, kullanıcının yetkisi olması durumunda birim fiyatı ve iskonto oranlarını değiştirebilir.

Cari detay ekranında, cari bakiyesi, kredisi, riski, cari hesap ekstresi, önceki siparişleri ve yapılacak tahsilat raporu görüntülenir.İsterseniz cari hesap ekstresini e-posta olarak gönderebilirsiniz.Ayrıca ekstre görüntüsünde fatura ve diğer evrakların kalem detaylarını tek tuşla inceleyebilirsiniz.

Fora Mikro uygulamasının en önemli özelliklerinden biri de, proje, sorumluluk merkezi, depo, firma-şube no, evrak seri, ödeme planı, döviz cinsi ve normal/iade gibi seçenekleri evrak girişinde seçebilirsiniz.

Fora Mikro uygulamasında plasiyer ziyaret hareketlerini kayıt ederek aşağıdaki analizlerin yapılmasını sağlar;Günlük mesai süresi;Günlük yapılan km;Ulaşımda geçen süre (Ziyaret süresi dışındaki zamanlar);Gerçekleşen ziyaret sayısı ve ortalama ziyaret süresi;Rota içi ziyaretler;Rota dışı ziyaretler;Rotada olduğu halde yapılmayan ziyaretler;Sipariş alınan cariler;Tahsilat alınan cariler;Detaylı ziyaret anketi ve analizleri...Ayrıca lokasyon bul özelliği sayesinde ziyaretin nerede gerçekleştiği izlenebilir.

Nakit, çek, senet ve kredi kartı cinslerinde tahsilat girişi yapılabilir. Çek tahsilatı yapılırken, çek numarası, borçlu bilgileri ve banka bilgileri (Mikro veri tabanındaki banka ve şubeler listeden seçilerek) girilebilir.Ayrıca, tahsilat yapılacak faturaların tutarları ve vadeleri cari detay ekranından takip edilebilir.

Fora Mikro uygulaması; satış faturası/irsaliyesi, alış faturası/irsaliyesi, sayım sonuçları giriş fişi, depolar arası nakliye, depolar arası sipariş, depolar arası nakliye, depolar arası nakliye onaylama, barkod kontrollü fatura onaylama evrakları oluşturarak deponuz için çözüm olacaktır.Sipariş karşılama ve barkod okuma özellikleri sayesinde yanlış, eksik veya fazla ürün sevkiyatının önüne geçebilirsiniz.

Parametrik yapısı ile çok çeşitli satış raporları oluşturabilir, hangi kullanıcıların hangi raporları alabileceğini belirleyebilirsiniz. Örneğin; Şirket sahibi kendi kullanıcısı ile girdiği zaman plasiyer bazlı satış raporu alabilirken, bir plasiyer sadece kendi yaptığı satışların raporunu alabilir.Alacağınız raporu, stok, cari, temsilci, ay, proje, sorumluluk merkezi, stok ana grubu, stok üreticisi, stok markası, stok reyonu, stok kategorisi, cari bölgesi, cari grubu ve depoya göre gruplandırabilirsiniz.Ayrıca rapor oluşturulduktan sonra istediğiniz bir satırı tekrar gruplandırabilirsiniz. Örneğin; Ay bazında satış raporu alıp aylık satış tutarlarını görebilir ve Şubat ayını seçip cariye göre gruplandır seçeneğini seçerek Şubat ayında hangi cariye ne kadarlık satış yaptığınızı görebilirsiniz.